Idaho DU Calendar Gun Giveaway









 

2017 Winners

Winners will be posted weekly throughout the entire year. Drawings are conducted by Nichols Accounting, an independent accounting firm.

An Idaho Ducks Unlimited representative will contact you soon with instructions for claiming your prize.

If you haven't heard from anyone within one week of winning, please contact Idaho Regional Director, Mond Warren at 208-869-5024 or mwarren@ducks.org. Winners are listed below by week, ticket number, name and the prize.

1

#493
James Howell
Winchester SX3 3 1/2 Camo Shotgun

2
#1663
Bobby Bruner
S&W Shield .40

3
#1629
Megan Armstrong Brown
Tikka T3 Lite .300 Win Mag

4
#1025
Kirk Baty
Benelli Nova 12ga

5
#911
Jeremy Nesset
Benelli SBE II 12ga

6
#1265
John Pusey
Weatherby S2 .308 Win

7
#1111
Jason Ballow
Smith & Wesson SD9VE 9mm

8
#495
Craig Ellis
Savage Axis .243

9
#1359
Isaac Gonzales
Browning X-Bolt White Gold 30.06

10
#482
Jess Bingham
Taurus Judge 45/410

11
#1332
Chris Illum
Beretta A300 Outlander 12 Ga 

12
#1441
Norma Peralta
Savage Rascal .22 Rifle

13
#181
Martin Munoz
Remington 870 Express 12 Ga

14
#595
Doug Cameron
Remington 700 Sendero .300 Win

15
#1490
Bart Hill
Beretta PX Storm 9mm

16
#1605
Michael Castle
Savage 93R17 17HMR

17
#632
Brian Furlong
Weatherby Vanguard .270

18
#1367
Kimber Jones
Browning Citori Satin Hunter

19
#138
Theresa Fresh
700 ADL 7mm Mag 

20
#647
Brian Christiansen
Stoeger Cougar 9mm

21
#424
Lindsay Clark
Legacy Pointer 12 Ga O/U

22
#340
Reece Mertens
Benelli Montefeltro 12 Ga

23
#1084
Candace Deleon
Mossberg 500 20 Ga

24
#429
Keith Sims
Remington 700 SPS Tactical .223

25
#1363
Jason Diffendaffer
Browning .22 LR Camper

26
#309
Gary Friebe
Glock 42 .380 Pistol

27
#1532
Josh Johnson
Grand Prize - $5,000 Vacation Package

28
#227
Randy Wood
Howa 1500 Kryptek Rifle 6.5 Creedmore

29
#1266
Kinsie Ward
Legacy Pointer O/U 20 Ga

30
#1406
Ron McCluskey
Kahr CW 40

31
#469
Mike Groves
Benelli Super Nova 12 Ga

32
#880
Jake Kuntz
Browning A5 Stalker

33
#296
Kim Stewart
DPMS Oracle .223

34
#1292
John Pargman
Ruger LC9

35
#764
Rod Burks
Ruger American .308 WIN

36
#1653
Christine Baldwin
Stoeger Upland SXS 12 Ga

37
#368
Kyle Stevens
DPMS Oracle .223 

38
#849
Joe Ledda
Ruger American .308 Win

39
#225
Don Ross
S&W Bodyguard .380

40
#414
Donnie Madsen
Marlin 60 22LR

41
#609
Jacob Porter
Browning Silver Hunter 12 Ga

42
#276
Troy Moody
S&W MP-15 Sport .223

43
#763
Daniel Lausignant
S&W 638 .38 Special

 44
#621
Ron Lambert
Ruger American 22-250

45
#1501
Lynn Johnson
Henry Big Boy .44 Mag

46
#666
Justin Ramm
Franchi Affinity 12 Ga

47
#762
Jamen Painter
S&W M&PC .40

48
#333
Jeff Morrison
Remington 770 .243